ZŠ Pražačka

ŠKOLA OTEVŘENÝCH MOŽNOSTÍ

Mise skřítků splněna

Ve středu 9. 10. 2024 se vydali žáci prvního ročníku na zámek Ploskovice, kde je čekal těžký úkol. Země snů dokázala každého prvňáčka proměnit ve skřítka, aby společnými silami pomohli vysvobodit princeznu Sněženku.

Jako skřítkové jsme měli velkou moc. Čekala nás dlouhá a náročná výprava do temného lesa, kde nám Čaroděj za pomocí pohádkových bytostí kladl do cesty spousty překážek. Každý z nás musel plnit mnoho úkolů a po cestě plné dobrodružství jsme získali několik indicií a kouzelné klíče potřebné k odemčení začarovaného zámku.

Mise skřítků splněna Mise skřítků splněna Mise skřítků splněna Mise skřítků splněna

Poskládat a naučit se tajné zaříkávadlo se nám povedlo. Další náš krok vedl přímo do zámku. Naší velkou šikovností se nám povedlo vyhrát nad Čarodějem temného lesa a vysvobodit princeznu Sněženku.

Mise skřítků splněna Mise skřítků splněna

S úsměvy na tvářičkách nás Země snů dovedla zpět k našemu autobusu. Přenádherný zážitek a rozjařené očička prvňáčků, byla pro nás paní učitelky velkou odměnou.

Všichni se těšíme na další společné dobrodružství.

Bc. Zdenka Hrbková, Mgr. Lenka Macáková