ZŠ Pražačka

ŠKOLA OTEVŘENÝCH MOŽNOSTÍ

Adaptační kurz 6.A a 6.B

Dne 13. 9. 2024 se třídní kolektivy 6.A a 6.B vydaly do nedalekého DDM Ulita utužovat vztahy. Jelikož v posledních dnech počasí příliš nepřálo venkovním radovánkám, bylo již dopředu jasné, že se bude muset celý program odehrát mezi čtyřmi stěnami. Lektorský tým nás přivítal vlídným slovem a s úsměvem na tváři, čímž byla alespoň na chvilku přebita rozmrzelost z propršené cesty. Proběhlo krátké seznámení a šlo se na věc.

Celý den se nesl v duchu podpory a rozvoje mezilidských vztahů, spolupráce a kreativity. Děti byly rozděleny do skupinek, v nichž se pustily do různých aktivit, které měly za cíl posílit jejich týmového ducha a vzájemnou komunikaci.

Adaptační kurz 6.A a 6.BAdaptační kurz 6.A a 6.B

Po úvodním seznámení s náplní jednotlivých stanovišť se skupinky vrhly na aktivity, které zahrnovaly řešení různých úkolů a problémů, jež je donutily spolupracovat a vzájemně si pomáhat. Tato část programu umožnila dětem lépe se poznat a navázat hlubší přátelské vztahy.

Další aktivitou bylo malování třídního obrazu, kde každý žák mohl přispět svým nápadem, vyjádřit tak svou kreativitu a zároveň přispět k vytvoření společného díla. Tato aktivita nejenže rozvíjela jejich umělecké schopnosti a cítění, ale také je učila trpělivosti a spolupráci.

Na závěr celého dne proběhla společná aktivita, která děti motivovala ke spolupráci napříč třídními kolektivy. Prostřednictvím židliček se neslyšně měly přepravit přes celý prostor a zachránit tak celou skupinu. Aktivita byla náročná, děti postupně přicházely na principy pohybu po židličkách a spolupracovaly směrem ke společnému cíli.

Adaptační kurz 6.A a 6.B  Adaptační kurz 6.A a 6.B

Po skončení všech aktivit si děti vyměnily dojmy, které si odnesly z celého dne. Adaptační kurz přispěl k lepšímu vzájemnému porozumění a posílení vztahů mezi žáky. Děti si celý den užily, při aktivitách se dobře bavily a odnesly si spoustu zážitků.

Mgr. Ondřej Hylmar a Mgr. Ondřej Šulc