poděkování MP

ze života školy - 2017/2018

Dny pro záchranu života

Tématem projektu Základní školy Pražačka byla první pomoc. Tento projekt se uskutečnil ve dnech 11. a 12. dubna. Do školy přijeli záchranáři, kteří žáky poučili, jak se zachovat v situacích, kdy je člověk zraněn nebo jde dokonce o lidský život. Ukázali dětem vybavení záchranného vozu a vyprávěli spoustu zajímavých příběhů.
Pro každou třídu byly vymezeny dvě vyučovací hodiny. První hodina byla vždy věnována teorii, která byla podána zábavným způsobem, tudíž se žáci nenudili, pozorně poslouchali a pak aktivně odpovídali na záchranářovy záludné dotazy. To, co se žáci dozvěděli v teoretické části, si vyzkoušeli v druhé vyučovací hodině prakticky a na vlastní kůži. Na chvíli se tak stali sami záchranáři a zkusili si masáž srdce nebo ošetřit tepenné krvácení či otevřenou zlomeninu dolní končetiny.
Při projektu získali žáci hravou formou cenné informace, díky kterým by měli být schopni poskytnout první pomoc člověku, který by ji potřeboval.
Děkujeme všem záchranářům, kteří se žákům věnovali s nasazením, trpělivě odpovídali na všechny zvídavé otázky a názorně ukazovali, jak by se člověk měl v jednotlivých situacích zachovat. Těšíme se na další setkání někdy v budoucnu.

Běchovice - Praha

Bezpečný pes

V kroužku ručních prací jsme se učili šít

Na vycházce