naše škola

menu

úvodní stránka
naše škola
organizace školního roku
kontakty
učitelé
formuláře
školní poradenské pracoviště
ze života školy
soutěže
školní družina
školní jídelna
školská rada
projekty
zájmová činnost
dokumenty
historie
fotografie
dotaz - formulář
napište nám
autor stránek

poděkování MP

Život dětem

HELPPES
 

ze života školy - 2016/2017


Mladý programátor 2017 - celostátní kolo

Ve dnech 12. až 14. května 2017 se v Českých Budějovicích uskutečnilo celostátní kolo soutěže Mladý programátor 2017. Z regionálního kola se do tohoto vrcholového programátorského klání probojoval tým LamyCZ ve složení Maxmilián Mečíř, Eliška Brandejsová a Karolína Dalibová ze Základní školy Pražačka. Výuka programování prostřednictvím čaroděje Baltíka je na této škole součástí školního vzdělávacího plánu vždy pro žáky 5. ročníků. Účast v soutěžích prověřuje zájem žáků o programování, dále si poměří síly, vymění zkušenosti s ostatními mladými programátory.
Celostátní kolo již po několikáté má své zázemí na ZŠ a MŠ L. Kuby ve čtvrti Rožnov. Účastníci absolvují nejen hlavní soutěžní klání, ale rovněž se seznámí s historií regionu prostřednictvím orientační hry. Tentokrát byly otázky zadávané prostřednictvím QR kódů.
Hlavní soutěžní klání probíhalo v sobotu 13. května v den 300. narozenin Marie Terezie. První úloha byla zaměřená na reformu školství. Druhá úloha řešila tereziánské války, kdy panovnice musela utéci před pruským králem Friedrichem do Prešpurku. Třetí úloha prověřila dovednosti soutěžících v tvorbě programu na hádání slov.
A jak jsme dopadli? V kategorii A (I. stupeň ZŠ) jsme obsadili nádherné třinácté místo z dvaceti družstev. Družstvo LamyCZ získalo 50,6 bodů. Nutno dodat, že se Baltíkovi věnují prvním rokem, oproti jiným družstvům, která programují třetím i čtvrtým rokem, o to víc si tohoto úspěchu považujeme. Maxmiliánovi Mečířovi, Elišce Brandejsové a Karolíně Dalibové gratulujeme.


Tým LamyCZ ve složení Maxmilián Mečíř, Eliška Brandejsová a Karolína Dalibová


Společné foto účastníků celostátního kola


 

Finanční gramotnost do škol

Oznámení pověřence

Projekt KOUTEX

naše akce

O Smolíčkovi

Bezpečný pes

V kroužku ručních prací jsme se učili šít

Na vycházce
na Krejcárku

Ruční práce

Mikulášská

Život ve smečce


Vánoční dárek

Pantomima s klaunem

Srdce pro maminku

Pes - kamarád i šelma

Andersenovy pohádky

Evelínko, neutrácej tolik