ze života školy - 2016/2017

Informatika za školou – Česká televize

Poslední výprava za informatikou mimo školu vedla na Kavčí hory do areálu České televize. Pro žáky 8. ročníků jsme vedle standardního diváckého okruhu – zhlédnutí dokumentárního filmu o dabingovém studiu, sportovním zpravodajství a dalších zákoutích televize, dále návštěvy natáčení ve studiu včetně seznámení se se zákulisím prázdného studia, zajistili návštěvu trikového počítačového oddělení pod vedením VFX supervizora Marka Pilipa. Nebudeme zakrývat – i když účast na natáčení dílu Planety YÓ byla bezesporu velmi poutavá, přesto z celé prohlídky vítězilo trikové oddělení. Trikaři pracovali na novém projektu ČT – filmu Monstrum, který zachycuje osudy sochaře Otakara Švece, autora Stalinova pomníku na Letné. Žáci se seznámili s tím, jak se například zaplní hlediště Národního divadla, jak se vypořádají trikaři s jízdou mlékárenského vozu po Karlově mostě, a nejvíce žáky lákal odstřel pomníku na Letné. Vše samozřejmě probíhá ve 3D softwaru. Žáky nadchla odpověď na otázku, co je potřeba pro povolání trikaře: „V podstatě nic,“ řekl Marek Pilip, hned na to doplnil, že samozřejmě cit pro grafiku a dokonalou znalost příslušných programů. Projekt Informatika za školou není ale o tricích, ale o poznávání využití počítačů v praxi.

Žáci 8. ročníků u modelu areálu České televize