poděkování MP

ze života školy - 2016/2017

Workshopy – tablet, wi-fi a počítače

Žáci 7. ročníků ZŠ Pražačka se v rámci projektu Informatika za školou vypravili na Střední průmyslovou školu elektrotechnickou V Úžlabině na Praze 10. Z velké nabídky dílen jsme vybrali ty, které byli doplněním výuky na základní škole. Na prvním místě je to práce s tabletem a grafickým perem. Žáci 7. B zjistili, že není jednoduché vytvářet 3D grafiku na „prázdném“ tabletu a vše sledovat jen na monitoru. Druhým tématem bylo pro třídu 7. A nastavení domácí sítě wifi. Nadšení žáků nebralo konce – poprvé mohli v hodině používat vlastní mobil. Zajímavé bylo skládání počítače, zejména pro možnost nahlédnout do některých kompenentů velmi detailně. Žáci 7. A se seznámili s principem fungování monitoru nebo pevného disku. Výprava na Úžlabinu se vyplatila. Střední škola disponuje jiným vybavením než základní. Osvojení výuky pod vedením středoškolských pedagogů bylo též velkým přínosem. Hurá na přejmenování a zabezpečení domácí wifiny.

Žáci při nastavení wifi

Běchovice - Praha