poděkování MP

soutěže - 2013/2014

IT – SLOT - soutěž ve znalostech informatiky

Naše škola se zúčastnila ve čtvrtek 7. listopadu 2013 soutěže z informatiky „IT-SLOT“. Pořadatelem je Soukromá střední škola výpočetní techniky z Prahy 9 – Proseka. ZŠ Pražačku reprezentovali žáci 8.A, B a 9.A. v celkovém počtu 44 žáků. Soutěž probíhala formou e-testu, který byl on-line generován soutěžícím po přihlášení. Otázky byly ze všeobecných znalostí z informatiky.
Nejlepšího umístění dosáhl Jakub Preissler (8.A) s 16 body. Obsadil 274. místo. Další umístění také s 16 body měla Denisa Večerníková (8.A) – 297. místo a Jan Pek (9.A) – 309. místo. Při shodě bodů rozhodovala délka času zpracování testu. Nejlepší umístění ze třídy 8.B dosáhl Matěj Janeba se 14 body – 603. místo. Nejslabší bodové ohodnocení žáků naší školy bylo 5 bodů 1921. místo.
Nejlepší student z celé soutěže dosáhl 25 bodů. Poslední postupující žák dosáhl 20 bodů. Naše žáky dělily od postupu pouhé 4 body. Gratulujeme všem za úspěšné řešení testu. Tato forma soutěže pomohla u žáků prohloubit využití znalostí z informatiky. Rozvíjet samostatné myšlení a hledání řešení ze znalostí a zkušeností, kterými jsou žáci vybaveni.

Běchovice - Praha

Mikulášská