Sdružení rodičů a přátel školy

Sdružení rodičů a přátel školy (SRPŠ) je tradičním partnerem Základní školy Pražačka. Jedná se o dobrovolné sdružení, které se významně podílí na rozvoji školy. Úzce spolupracuje se školou, podporuje organizaci výchovně-vzdělávacích, zážitkových i propagačních akcí a přispívá ke zlepšování podmínek Základní školy Pražačka.

Jediným a zároveň nejvyšším orgánem SRPŠ je Rada, která je tvořena zvolenými zástupci jednotlivých třídních kolektivů. Dle stanov zasedá minimálně dvakrát ročně a rozhoduje o využívání finančních prostředků získaných prostřednictvím členských příspěvků, schvaluje změny stanov a projednává náměty, stížnosti i dotazy z řad ostatních rodičů.

Školu v Radě SRPŠ zastupuje zaměstnanci zvolený pedagogický pracovník školy, který zastává ve sdružení funkci pokladníka, tj. vede evidenci hospodaření, pravidelně ji poskytuje informace o hospodaření členům Rady, předkládá jim vyúčtování za uplynulé období a návrh rozpočtu na období následující.

Rada SRPŠ volí ze svého středu předsedu a místopředsedu, který v době nepřítomnosti předsedu zastupuje. Předseda, místopředseda a zástupce školy představují výkonný výbor, který je zároveň statutárním orgánem tohoto sdružení.

Výkonný výbor SRPŠ

Předseda Místopředsedkyně Pokladník