Vyroste u nás další legenda ? Snahu ještě více rozpohybovat děti v naší škole zkouší fotbaloví trenéři z FK Viktoria Žižkov. Formou zábavných her, které přirozeně rozvíjejí děti ve všech směrech.

Součástí každé školy je kromě tříd, odborných učeben, družiny, jídelny a dalších prostor i školní dvůr. Ten slouží ke shromažďování žáků při příchodu a odchodu ze školy, ale i pro zábavu o velké přestávce a při dalších příležitostech, jako je například Školní akademie. Na Základní škole Pražačka se o zvelebování školního dvora starají i žáci.

Žáci si ve středu 26.6. užili báječný výlet do parku Mirakulum. Nejoblíbenější atrakcí byl v horkém letním dni pro všechny vodní svět. Vyřádili jsme se i na prolézačkách, skluzavkách a v bludištích. Na své si přišli i milovníci zvířat.

Ve čtvrtek 27. 6 proběhl sportovní den, který se nesl ve znamení netradičních disciplín. Za slunného počasí si děti vyzkoušely bubble fotbal, florbal poslepu či nekonečnou štafetu. Sportovní den měl velký úspěch a těšíme se na další ročník.

Na Den hudby si děti mohly v hudebně s paní učitelkou zazpívat písně na přání. Zněly české i světové hity, přes Karla Gotta po Lady Gaga. Snažili jsme se s dětmi věnovat co nejvíce hudebním žánrům. Zazněl pop, rock, folk i rozpoznávání nástrojů z klasické instrumentální hudby. Žáci si též mohli zapůjčit nástroje a zamuzicírovat si i touto cestou, tedy nejen pěveckou.

Výuka na každé škole probíhá většinou tradičním způsobem podle jednotlivých předmětů. Určitým zpestřením jsou projekty – třídní, ročníkové nebo školní. Podobným projektem jak obohatit výuku, stmelit žáky z různých tříd je Zážitkový den. Na ZŠ Pražačka se tímto dnem stal pátek 17. května 2019.

Na Základní škole Pražačka má předmět informatika zelenou. Žáci se s ní seznamují od čtvrté třídy až do devátého ročníku. Kromě běžné výuky mají možnost poznat použití počítačů v praxi. Tentokrát se žáci 8. a 9. ročníků museli rozhodnout, zda absolvují exkurzi v sobotu 9. prosince 2017. Jednalo se totiž o návštěvu divadla Studia dva, a inscenace Šíleně smutná princezna, a ta se hrála právě o víkendu. Pro žáky byla před odpoledním představením připravená exkurze do světa zvuků, světel a trikových projekcí, tam všude se v divadle používají počítače.

Celkem: 11 článků