naše škola

menu

úvodní stránka
naše škola
organizace školního roku
kontakty
učitelé
formuláře
školní poradenské pracoviště
ze života školy
soutěže
školní družina
školní jídelna
školská rada
projekty
zájmová činnost
dokumenty
historie
fotografie
dotaz - formulář
napište nám
autor stránek

poděkování MP

Život dětem

HELPPES
 

školní družina - 2012/2012


 

 

 Akce ŠD

Návštěvníkům webových stránek možná připadá, že akcí školní družiny v tomto školním roce moc nebylo. Následující přehled snad přesvědčí o opaku.

Září bylo takové rozjezdové, „vzpamatovávali“ jsme se z prázdnin a poznávali se s novými spolužáky.

Říjen byl ve znamení kultury a sportu. V divadle Minor jsme viděli představení Moje první encyklopedie a v kině 3D Flora film Šmoulové. Závodili jsme v jízdě na koloběžce, předvedli šikovnost na skatu a kolečkových bruslích.

V listopadu jsme se dívali z výšin Žižkovské věže na Prahu, k sousedům na ZŠ Chmelnice jsme vyrazili na Vodnickou pohádku v podání divadla Romaneto. V Aeru pro nás připravili Pana Poppera a jeho tučňáky.

Prosinec patřil, jak jinak, Mikuláši a Vánocům. Do školy za námi přišel Mikuláš s čertem a andělem, z nadílky jsme měli velikou radost. Zúčastnili jsme se i celoškolního Adventního jarmarku. A ani letos nechyběl výlet autobusem na Karlštejn do muzea betlémů, vyzkoušeli jsme si výrobu figurek ze šustí.

V lednu jsme vyrazili opět do Aera, tentokrát na Tintinova dobrodružství. K zimě patří sněhová olympiáda a tak nás čekalo urputné zápolení v bobování, stavění sněhuláků a dalších staveb ze sněhu.

Únor byl zpestřený Modrým tygrem v Aeru a úúžasnými jarními prázdninami :-).

V březnu jsme šli opět na návštěvu k sousedům na Chmelnici, hostovalo u nich divadlo Narcis s představením Revue z kufru. V závěru měsíce jsme ještě shlédli v Aeru Happy feet.

V dubnu za námi přišla paní lektorka-cvičitelka z OS Helppes s nádherným psem a povídala nám o výcviku asistenčních a vodících psů. Do kina jsme šli na Sněhurku.

V květnu se stal Honza mlynářem za pomoci herců Malého vinohradského divadla. Vyhráli jsme turnaj ve vybíjené.

Červnové akce nás ještě čekají: výlet do Botanicusu v Ostré, kde se seznámíme se starými řemesly, budeme rýžovat zlato a možná nezabloudíme v bludišti. Ale určitě si dáme něco dobrého v místní cukrárně. K létu patří taky olympiáda, budeme soutěžit v tradičních disciplínách (běh, hod, skoky) a určitě si vymyslíme i spoustu netradičních. Úplně nejvíc se budeme těšit na dlouhatánské letní prázdniny.
Na shledanou ve školním roce 2012/2013.


 

Finanční gramotnost do škol

Oznámení pověřence

Projekt KOUTEX

naše akce

O Smolíčkovi

Bezpečný pes

V kroužku ručních prací jsme se učili šít

Na vycházce
na Krejcárku

Ruční práce

Mikulášská

Život ve smečce


Vánoční dárek

Pantomima s klaunem

Srdce pro maminku

Pes - kamarád i šelma

Andersenovy pohádky

Evelínko, neutrácej tolik