školní družina - 2012/2012

Akce ŠD

Návštěvníkům webových stránek možná připadá, že akcí školní družiny v tomto školním roce moc nebylo. Následující přehled snad přesvědčí o opaku.

Září bylo takové rozjezdové, „vzpamatovávali“ jsme se z prázdnin a poznávali se s novými spolužáky.

Říjen byl ve znamení kultury a sportu. V divadle Minor jsme viděli představení Moje první encyklopedie a v kině 3D Flora film Šmoulové. Závodili jsme v jízdě na koloběžce, předvedli šikovnost na skatu a kolečkových bruslích.

V listopadu jsme se dívali z výšin Žižkovské věže na Prahu, k sousedům na ZŠ Chmelnice jsme vyrazili na Vodnickou pohádku v podání divadla Romaneto. V Aeru pro nás připravili Pana Poppera a jeho tučňáky.

Prosinec patřil, jak jinak, Mikuláši a Vánocům. Do školy za námi přišel Mikuláš s čertem a andělem, z nadílky jsme měli velikou radost. Zúčastnili jsme se i celoškolního Adventního jarmarku. A ani letos nechyběl výlet autobusem na Karlštejn do muzea betlémů, vyzkoušeli jsme si výrobu figurek ze šustí.

V lednu jsme vyrazili opět do Aera, tentokrát na Tintinova dobrodružství. K zimě patří sněhová olympiáda a tak nás čekalo urputné zápolení v bobování, stavění sněhuláků a dalších staveb ze sněhu.

Únor byl zpestřený Modrým tygrem v Aeru a úúžasnými jarními prázdninami :-).

V březnu jsme šli opět na návštěvu k sousedům na Chmelnici, hostovalo u nich divadlo Narcis s představením Revue z kufru. V závěru měsíce jsme ještě shlédli v Aeru Happy feet.

V dubnu za námi přišla paní lektorka-cvičitelka z OS Helppes s nádherným psem a povídala nám o výcviku asistenčních a vodících psů. Do kina jsme šli na Sněhurku.

V květnu se stal Honza mlynářem za pomoci herců Malého vinohradského divadla. Vyhráli jsme turnaj ve vybíjené.

Červnové akce nás ještě čekají: výlet do Botanicusu v Ostré, kde se seznámíme se starými řemesly, budeme rýžovat zlato a možná nezabloudíme v bludišti. Ale určitě si dáme něco dobrého v místní cukrárně. K létu patří taky olympiáda, budeme soutěžit v tradičních disciplínách (běh, hod, skoky) a určitě si vymyslíme i spoustu netradičních. Úplně nejvíc se budeme těšit na dlouhatánské letní prázdniny.
Na shledanou ve školním roce 2012/2013.